“Nuk festoj pa ty!” Ky është urimi më emocionues për të gjithë shqiptarët

Sot është dita e Krishtlindjeve dhe urimet mes njëri-tjetrit kanë nisur nga mbrëmja e djeshme.

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetin social uroi me një video festën për të gjithë besimtarët e krishterë.

 

Me një post të shkurtër shefi i qeverisë shkruan: “Krishtlindje të gëzuar”.

Në video shfaqen të vegjlit e Shtëpisë së Fëmijës, të cilët kanë më shumë se kurrë nevojë për ngrohtësi dhe dashuri. Duke trokitur në dyert shtëpive apo duke zbukuruar Pemën e Vitit të Ri fëmijët këndojnë: “Nuk festoj pa ty”.

Share With:
Translate »
430 Views