Pas fotos zyrtare të Princit George fshihet dhimbja e Kate, ekspertja tregon arsyen

Fotoja e ditëlindjes së tetë të princit George fsheh në fakt dhimbjen e nënës së tij, princeshës Kate Middleton e cila duket se do e këtë shumë të vështirë faktin që George mund të dërgohet në shkollë me konvikt.

Pas fotos zyrtare të Princit George fshihet dhimbja e Kate, ekspertja

George u shfaq me një veshje të stilit Polo, dhe ulur mbi Land Rover-in e stërgjyshit të tij të ndjerë, Princit Philip.

Pas fotos zyrtare të Princit George fshihet dhimbja e Kate, ekspertja

Ekspertja e Royal-s Daniela Elser thotë se fotoja në dukje shumë e lezetshme është shumë prekëse për nënën e tij Kate. George mbush sot tetë vjeç dhe është pikërisht mosha kur babai i tij princi William dhe Harry nisën shkollën me konvikt.

Pas fotos zyrtare të Princit George fshihet dhimbja e Kate, ekspertja

Elser thotë se në familjen mbretërore debati ka disa ditë që po bëhet, nëse fëmija i parë i çiftit duhet të dërgohet në shkollë me konvikt.

“Në pamje të parë është një foto e ngrohtë, e lezetshme me princin e vogel që një ditë mund të bëhet mbret. Por ajo që e bën këtë imazh kaq interesant është fakti se nënkupton moshën që ka arritur George e kur në të njëjtën Harry dhe William u dërguan në shkollë me konvikt”.

Pas fotos zyrtare të Princit George fshihet dhimbja e Kate, ekspertja

Nuk dihet se çfarë do të vendosë familja mbretërore por që tani Kate ka sugjeruar që George të shkojë në një shkollë ditore, pa akomodim. Por a do thyhej tradita e paraardhësve të tij?

Pas fotos zyrtare të Princit George fshihet dhimbja e Kate, ekspertja

/Tiranapost.al

Share With:
Translate »
229 Views