Përdhunimi i 11-vjeçares, Dafina shpërthen në lot: Edhe unë jam ngacmuar seksualisht

Përdhunimi i 11-vjeçares në Prishtinë ka bërë shumë personazhe të njohur të reagojnë publikisht. Një ndër to është edhe këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri. Dafina ka publikuar një video ku shfaqet e përlotur dhe në një postim ka treguar se dhe vetë ka qenë e ngacmuar seksualisht.

Përdhunimi i 11 vjeçares, Dafina shpërthen në lot: Edhe

“Kam qenë e ngacmuar seksualisht! I di të drejtat e mia! Nëna ime na ka rritur ne si nënë/baba/ vëlla/ motër dhe na ka mësuar për të drejtat tona. Do t’i luftoj përgjithmonë abuzuesit! Jam përgjithmonë me ju!”, ka shkruar këngëtarja në Twitter.

Për këtë ngjarje, një protestë do të zhvillohet më 31 gusht, ora 12:00 tek “Zahir Pajaziti”.

Përdhunimi i 11 vjeçares, Dafina shpërthen në lot: Edhe

Share With:
Translate »
81 Views