Përdhunoi dhe vrau nipin 12-vjeçar, hidhet nga tarraca e burgut Jorgo Zani

Vetëvritet autori i masakrës së Palasës, Jorgo Zani.31 vjeçari  ka humbur jetën në burgun e Krujës ku edhe vuante dënimin, teksa është hedhur nga tarraca e katit të dytë të institucionit të vuajtjes së dënimit.

Mësohet se Zani vjeçari banues në Vlorë vuante nga probleme mendore. Ai është ngjitur në tarracë nëpërmjet shufrës së hekurit rrufe-pritës dhe është hedhur nga tarraca e katit të dytë, ku edhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Policia po heton pistën e vetëvrasjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale” Shkaktimi i vetëvrasjes”.

Share With:
Translate »
872 Views