Përmet/ Nëna nuk tregon në polici përdhunimin e vajzës së mitur

Një 44-vjeçare nga Përmeti është arrestuar nga policia. Ajo ishte shpallur në kërkim për moskallëzim krimi dhe mashtrim.
Sipas policisë dyshohet se Sadete Rakipi ka pasur informacione se vajza e saj e mitur është abuzuar seksualisht nga një person disa muaj më parë, por nuk e ka kallëzuar këtë gjë në polici.
Gjithashtu, dyshohet se ajo i ka marrë një shumë parash një shtetasi të huaj duke e mashtruar gjatë komunikimeve në rrjetet sociale.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Share With:
Translate »
42 Views