Piloti humb të bijën gjatë sulmit me armë, e pabesueshme çfarë bëjnë 100 kolegët e tij

Një pilot i kompanisë ajrore ‘American Airlines’, humbi të bijën në sulmin e një jave më parë në një shkollë në Florida e në një moment kaq të vështirë për të, më shumë se 100 kolegë kanë vendosur për ti qëndruar pranë, duke e nderuar të bijën e tij në funeral. Kapiteni Tony Montalto dhe familja e tij, zhvilluan homazhe në nderim të vajzës së tyre, Gina Rose në ambjentet e një kishe në Parkland, ndërkohë që nënpunës të kompanive të ndryshme ajrore ndoqën ceremoninë mortore të veshur të gjithë me uniforma, duke krijuar një imazh të një fotoje që tregon një solidaritet të vërtetë me fatkeqësinë. “Ky është një shembull i vërtetë se si në familjen e United Airlines mbështesim njëri-tjetrin.” shkroi zëdhënësja e United Airlines në një postim në Twitter, Maggie Schmerin. CNN raporton se 14 vjeçarja, Gina Rose ishte studente e gjimnazit ku u krye sulmi me armë duke shkaktuar 17 viktima.

Share With:
Translate »
577 Views