Politikania më e re e SHBA është vetëm 10-ditëshe

Senatorja e Illinois, Tammy Duckworth mori dhe të voglën e saj në Dhomën e Lartë të Kongresit Amerikan, duke qenë kështu senatorja e parë në detyrë që sjell në jetë një fëmijë.

50-vjeçarja mbërriti me Maile në krahët e saj, duke hedhur votën për emërimin e administratorit të NASA-s.

E vogla lindi më 9 prill, dhe ngjalli sërish debatin për politikat amerikane të lindjes.Është i vetmi vend i zhvilluar në botë që nuk ofron leje lindje të paguar për prindërit e rinj.

Share With:
Translate »
1076 Views