Politikania shqiptare është mamaja e të fejuarit të Floriana Garos

Prezantuesja Floriana Garo këtë sezon nuk u shfaq më në ekran, e as nuk jeton më në Shqipëri. Ata kanë nisur atje bashkëjetesën, ndërsa Floriana në intervistën e fundit për programin “Lart e Poshtë” në TVSH, u shpreh se ka nisur aktivitetin e saj të përditshëm, duke u angazhuar me punë dhe kurse për mësimin e gjuhës. Ndërsa sa i takon të fejuarit, Floriana ka thënë shumë pak e në fakt djaloshi në fjalë duket se i qëndron larg ekspozimit në publik.

Revista “Story”, ka zbuluar më shumë detaje nga jeta e Enis Dacit. Nëna e tij nuk është një figurë krejt e panjohur. Ajo mban sot postin e kryetares së “Aleanca Kuqezi”, pas dorëheqjes së Kreshnik Spahiut. Vjehrra e Florianës, një zonjë shumë e hijshme, quhet Lumturi Ratkoceri e cila është vendosur në Zvicër në vitin 1991 ku ka rritur edhe dy djemtë e saj, Enisin 32 vjeç dhe djalin e vogël 21-vjeçar që është ende student.

Share With:
Translate »
906 Views