Sapo zbuluam emrin dhe çertefikatën e vogëlushit të Ilva Tares

Gazetarja Ilva Tare sjell në jetë fëmijën e dytë, këtë herë një djalë. Thomas është emri që babi Eduardi ka zgjedhur për djalin e tij. Ndërsa mami Ilva ka zgjedhur Melody për vajzën që tani ëshyë 2 vjeç e pak muaj. Ilva i ka besuar lindjen edhe këtë here maternitetit publik. Mjeku që i ka besuar të gjithë konsultat dhe cezarianin është Orion Glozheni. Mami Ilva është në gjendje të mirë shëndetësore bashkë me Thomasin e shëndetshëm, plot 3 kg e 600 gramë. Ku ke qëndruar more Thomas sepse mami Ilva ishte kaq elegante dhe aktive në shtatzaninë e saj. Urime çiftit Tare- Selami për djalin e tyre! Mbrëmë deri vonë gazetarja ka qëndruar në studio duke përjcellë live pritjen e organizuar nga presidenti Ndroqi për 10-vjetorin e Ora News./TP/

 

Share With:
Translate »
822 Views