Shpërthejnë emocionet e babait të Dua Lipës: Theva telefonin kur…

Dua Lipa është një ndër artistet më të reja që po zhvillon një karrierë shumë të suksesshme në botë.

Ajo pati vëmendje të madhe në Brit Awards ku u nominua në pesë kategori dhe triumfoi me dy cmime “British Female Solo Artist” dhe “British Breakthough”.

Gjatë një interviste për ‘NIN’, babai i Duas, Dukagjin Lipa tregoi se ishte emocion aq i madh sa nuk arrin ta përshkruajë me fjalë.

“Ka qenë e frikshme. Aty ka qenë një përzierje e emocioneve të cilën s’di si ta përshkruaj. Nuk e kam pritur që do të fitojë. Ajo është nominuar në 5 kategori dhe e kishte thyer rekordin e nominimeve për një grua. Natën e fundit s’di edhe nëse kam fjetur. Kur e ka marrë çmimin e dytë, e kam gjuajtur telefonin”, tha ai.

Dukagjin Lipa foli dhe për koncertin e yllit të ‘New Rules’ që do mbahet me 10 gusht 2018 në Prishtinë.

Share With:
Translate »
681 Views