Shuhet familja nga aksidenti në Shkodër, bashkë me babain vdesin edhe tre fëmijët

Tragjedia e dhimbshme në Shkodër ka shuar thuajse të gjithë familjen.

Pjestarët e një familje, janë ndarë të gjithë nga jeta përvec bashkëshortes.

Edmond Preka i njohur ndryshe dhe me emrin Mondi Gjergji, Rajan 8 muajsh dhe Ajsel 5 vjeç, ndërruan jetë në aksidentin rrugor të ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Shkodër-Velipojë.

Ndërkohë ka ndërruar jetë edhe vajza e tij 10 vjecare, ndërsa bashkëshortja është në gjendje të rëndë.

Mjeti tip ‘Alfa Romeo’ me të cilin po udhëtonte Edmond Preka bashë me bashkëshorten dhe 3 fëmijët u përplas me një mjet tip ‘Fuoristradë’, Brenda të cilit ishin Sokol Mullia dhe Andrea Gjergji.

Të plagosur po ashtu janë edhe Sokol Mullia dhe Andrea Gjergji që udhëtonin me ‘Fuoristradë’.

Share With:
Translate »
1487 Views