Si duken sot disa nga aktorët e filmave tanë të preferuar të fëmijërisë…

e gjithmonë ndiejmë nostalgji ndërsa shohim filma si “The Addams Family”, “Ace Ventura” apo “Casper” të cilat formuan një brez të tërë fëmijërie dhe nuk do të ishin filma aq fantastik po të mos ishin aktorët ikonë në to.

Rikujtojmë ndërkohë, se lloji i duhur i romancës dhe marrëdhënies në filma mund të ketë vërtet aftësinë për të na bërë të qeshim, të qajmë, madje edhe të besojmë në dashuri me shikim të parë.

Ndërkaq, ja se si duken pas 30 viteve këta aktorë që na e kanë bërë fëmijërinë më të bukur:

Macaulay Culkin/Anna Chlumsky (Thomas J. Sennett dhe Vada Sultenfuss, My Girl)

Bette Midler (Winifred, Hocus Pocus)

Anjelica Huston (Morticia Addams, The Addams Family)

 Rick Moranis (Wayne Szalinski, Honey, I Shrunk the Kids)

 Jonathan Lipnicki (George Little, Stuart Little)

Alicia Silverstone (Cher, Clueless)

Glenn Close (Cruella DeVil, 101 Dalmatians)

Daryl Sabara/Alexa PenaVega (Juni Cortez dhe Carmen Cortez, Spy Kids)

John Corbett/Nia Vardalos (Toula Portokalos dhe Ian Miller, My Big Fat Greek Wedding)

Bill Murray/Sigourney Weaver (Dr. Peter Venkman dhe Dana Barrett, Ghostbusters)

 Christina Ricci (Kat, Casper)

LAJME TË NGJASHME

Share With:
Translate »
111 Views