Të gjitha ushqimet që mund t’i konusmoni pa frikë gjatë 9 muajve të shtatzanisë

Gjatë 9 muajve të shtatzënisë, nëna e re duket se ka dyshim dhe për ujin që pi ! Të jetë i ngrohtë apo i ftohtë, perimet të ziera apo të pjekura në furrë? A duhet të konsumoj lëng portokalli, po avokado duhet të ha… Po një gotë verë e dëmton vogëlushin tim?? Këto janë shumë pak dilemma nga ato që një grua shtatzënë ka, e duket se të ushqyerit kthehet në një sfidë. Sigurisht që regjimi i rekomanduar nga mjeku që ju ndjek duhet respektuar, por Living më poshtë do të listojë 14 ushqimet që mund t’i konsumoni gjatë gjithë shtatzënië pa më të voglën frikë. 
Bananet 
Vezët
Farat e kungullit
Farat Chia
Jeshillëqet (spinaq, brokoli, lakër etj)
Bajamet
Fasulet 
Thjerrëzat
Mishin e bardhë të gatuar
Salmon i egër i freskët
Karotën
Boronicat
Bishtajat , barbunjat
Kokoshkat 
Avokado

Living

Share With:
Translate »
2720 Views