Tiranë | Plagoset me thikë 15-vjeçari, autori ia mbath

Një 15-vjeçar është plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në bulevardin “Zhan D’ark” në Tiranë.

Personi J. K., rreth 15 vjeç është dërguar me urgjencë në spital ku edhe po merr ndihmën e duhur.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur pas një konflikti, ndërsa po punohet për kapjen e autorit.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 20:45, në bulevardin “Zhan D’ark” dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, një shtetas ende i paidentifikuar ka goditur me një mjet prerës (thikë) shtetasin e mitur me iniciale J. K., rreth 15 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekut. Menjeherë në vendngjarje kanë shkuar sherbimet e Policisë dhe kanë bërë rrethimin e zonës dhe po vijojnë kontrollin e saj me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.  Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Share With:
Translate »
122 Views