Tiranë, zhduken dy fëmijë amerikanë

Dy fëmijë, shtetas amerikanë, janë zhdukur në Tiranë që prej dy ditësh. Nëna e tyre ka njoftuar policinë për largimin e të miturve, 17 dhe 14 vjeç nga banesa, që prej datës 30 maj. Ajo është shrehur:

Ndihme! Te gjithe miqte tane ne Shqiperi, ju lutem a mund te na ndihmoni te kerkojme per dy djemte tane? Jane larguar dhe per shkak te crregullimeve ne sjellje dhe mendore, jane te predispozuar per t’u perfshire ne situata dhe me njerez te rrezikshem. Mund te kene shkuar drejt Durresit, por sot jane pare tej zona Kodra e Diellt! keshtu qe, nese dikush ka kontakte aty, ju lutem percilleni kete mesazh.

Nqs ju shikoni keta femijet ju lutem, beni foto dhe njoftoni polici menjeher duke thene qe ju keni pare femijet Amerikan!!!
Zoti ju ruajt juve dhe gjith te dashurit!!!
Shume faleninderit!
Reana Bailey-Kay


Policia ka nisur punën dhe ka shpërndarë fotografinë e dy fëmijëve amerikanë. 
Lutet kush ka informacion të komunikojë me Policinë e Shtetit

Share With:
Translate »
895 Views