Tjetër sulm në shkollë në Beograd, e reja godet me thikë nxënësen dhe mësuesen

Një tjetër sulm i rëndë është shënuar ditën e sotme në Beograd, ku një nxënëse ka goditur me thikë një tjetër nxënëse dhe një mësuese

Mediat serbe bëjnë me dije se nxënësja kishte nëj thikë kuzhine me vete dhe sulmoi një tjetër nxënëse të shkollës private ku studionin, ndërsa teksa mësuesja kandërhyrë për të ndërprerë sulmin, ëshët goditur nga autorja.

Të plagosurit po marrin ndihmë mjekësore dhe nuk janë në gjendje të rëndë ndërsa autorja është arrestuar.

Një  ditë më parë Beogradi u trondit nga sulmi i ndodhur në Vraçar ku një adoleshent vrau tetë nxënës dhe rojen e shkollë fillore.

Share With:
Translate »
23 Views