Tortë me tërshërë! Recetë e thjeshtë dhe e shëndetshme që bëhet lehtësisht në shtëpi

Nëse fundjavën ia kushtoni familjes dhe jeni gjithmonë e më shumë në kërkim të gjërave të reja për t’i kënaqur, duke u kujdesur njëkohësisht edhe për shëndetin e tyre, ne ju vijmë në ndihmë me këtë recetë të shkëlqyer.
Nëse fëmijët i bëjnë naze tërshërës, e cila ka aq shumë vlera për shëndetin e tyre, provoni ta fusni atë në një tortë dhe askush nuk do t’i rezistojë dot.
Mbani shënim recetën, ndërsa më pas ndiqni videon për thjeshtësi.

2 banane
1/2 gotë qumësht
1 tas tërshërë
2 lugë kakao
2 lugë fara chia
100 gr çokollatë e zezë

Ju bëftë mirë!
/Kids’Time/

Share With:
Translate »
674 Views