Tragjedi në familjen shqiptare, vogëlushja 4-vjeçare bie nga dritarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Itali, në komunën e Lecco, ku në vajzë e mitur 4 vjeçare ka rënë nga dritarja e shtëpisë në një distancë prej 4 metrash dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore ne spital. Sipas mediave italiane, ajo kishte dalë në dritare ku nëna e saj kishte hapur disa rrugica për të marrë ajër. Nëna e vajzë e tmerruar nga skena ka qenë ajo që i ka dhënë ndihmën e parë dhe ka telefonuar urgjencën. Vajza është dërguar në spitalin e Bergamos, “Papa Giovanni XXIII”.

Share With:
Translate »
1034 Views