Tre nga ndryshimet që trupi juaj mund të përjetojë pas lindjes

Përgjatë shtatzënisë trupi juaj ndryshon formën, meqërast i jep hapësirë foshnjes në mitër për t’u zhvilluar.

Shanset që trupi juaj të pësoj ndryshime edhe pas lindjes janë të larta shkruan VeryWellFamily, transmeton Gazeta Shneta.

Zgjerimi i kockave, ndryshimi në temperaturën e trupit dhe humbja e flokut janë tre nga ndryshimet që çdo grua mund t’i përjetojë.

Më poshtë, gjeni të elaboruara arsyjet e këtyre tre ndryshimeve:

-Kockat zgjerohen

Kockat tuaj zgjeron gjatë shtatzënisë për t’i dhënë hapësirë foshnjes që të zhvillohet.Andaj, pas lindjes, gratë vërejnë ndryshime në këmbët e tyre.Kjo është edhe arsyja pse pas shtatzënisë numri i këpucëve tek gratë ndryshon.

 

-Humbje të flokëve

Gjatë shtatzënisë zhvillohen folikula shtesë të flokëve, gjë për të cilën flokët tuaja marrin një pamje tjetër.Ndërkohë, pas lindjes ato gradualisht bien.

-Temperatura juaj

Djersitja gjatë natës është një gjendje normale me të cilën mund të përballeni pas lindjes së foshnjes suaj.

Share With:
Translate »
138 Views