Treni përplasi 12-vjeçaren në Elbasan, banorët gjuajnë me gurë makinistin

Një vajzë e mitur vetëm 12-vjeçe është në gjendje të rëndë shëndetësore pasi është përplasur nga treni.

Ngjarja ka ndodhur në Bradashesh në Elbasan. Policia bën me dije se ka shoqëruar në polici drejtuesin e trenit ndërsa e mitura gjendet në gjendje kritike për jetën.

NDërkohë raportohet se banorët të indinjuar kanë goditur me gurë makinistin.

NJOFTIMI

Më datë 30.03.2018 në fshatin Bradashesh treni i pasagjerëve ka pëplasur shtetasen e mitur E.Z., 12 vjeçe banuese në Elbasan Bradashesh, e cila ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Drejtuesi i trenit po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Elbasan për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Share With:
Translate »
817 Views