Trondit “E shëmtuara Beti”: Më përdhunuan në moshën 9-vjeçare dhe më detyruan…

Pas skandaleve të Hollwood, ku një nga producentët më të mëdhenj, Harvey Weinstein është akuzuar për sulm seksual dhe përdhunim, aktorët kanë marrë iniciativën për të treguar rastet e tyre.

Aktorja e famshme Amerika Ferrera, e njohur në Shqipëri për rolin kryesor në filmin ‘E shëmtuara Beti’ ka bërë një deklaratë shokuese.

Ajo ka treguar për herë të parë se është abuzuar seksulalisht kur ishte vetëm 9-vjeç. Jo vetëm kaq por aktorja ka shokuar më shumë duke thënë se është përdhunuar nga një person, të cilin duhej ta shihte për vite të tëra.

33-vjeçarja ka treguar historinë e saj duke përdorur hashtagun ‘edhe unë’ me anë të një postimi në Instagram.

Ajo është shprehur se nuk i ka thënë asnjë njeriu dhe ka jetuar me turp.

“Kam jetuar me turp dhe faj duke menduar gjatë gjithë kohës që unë, një vajzë 9-vjeçare, ishte përgjegjëse për veprimet e një burri të rritur. Ai më buzëqeshte dhe ma bënte me dorë, dhe unë nxitoja që të largohesha, më ngrinte gjaku, mbaja barrën e asaj që vetëm unë dhe ai e dinim, ai priste që unë të mbyllja gojë dhe ti ktheja buzëqeshjen.”

Aktorja i bëri thirrje të gjitha femrave të tregonin historinë e tyre dhe të bënin denoncime, pa treguar emrin e përdhunuesit të saj.

Share With:
Translate »
859 Views