Vëllai më i vogël vret motrën 13 vjeçe për telekomandën e playstation

Vëllai 9 vjeç vret motrën pas sherrit se kush do të mirrte telekomandën e videolojës (leva e playstation)

Ngjarja tragjike u shënua në Misisipi të shtunën pasdite pasi e motra nuk kishte pranuar ti jepte të vëllait më të vogël telekomandën e lojës.

Në inat e sipër vëllai mori armën dhe e qëlloi nga prapa dhe plumbi hyri direkt e në tru.

Një polic lokal tha të dielën se vajza vdiq në spitalin Memphis dhe është e paqartë se ku arriti të merrte armën. I paqartë është dhe fati i djalit 9 vjeçar tani pas kësaj ngjarje të rënd. http://www.bbc.com/news/world-us-canada-43455550

Share With:
Translate »
706 Views