Vijnë në jetë binjakët me peshë rekord, habiten mjekët dhe ekspertët

Faye Gardiner nga Gloucestershire e Anglisë, ka sjellë në jetë binjakët që peshojnë së bashku afër tetë kilogramë, duke i bërë kështu binjakët me peshën më të madhe, që kanë lidhur deri më tani në Britani të Madhe.Nëna 33-vjeçare, që lindi djemtë Joseph dhe Lucas, kishte bërë kontrollet e rregullta gjatë shtatzënësisë, por nuk i ishte thënë asgjë për peshën e të pa lindurve.

Share With:
Translate »
867 Views