Vogëlushja hedh hapat e parë me “këmbët magjike”

Një vogëlushe humbi këmbët dhe krahët pasi u prek nga meninxhiti kur ishte foshnje. Sot ajo po bën hapat e parë me këmbët e saj prej proteze. Gëzimi i të ëmës është i pamasë kur e bija, Harmonie – Rose hapat e para i bën drejt krahëve të saj. Vajza 3 vjeçare kishte kërkuar që protezat të ishin të vizatura me njëbrirësh duke i quajtur “magjike dhe që do ta ndihmonin për të ecur” Protezat kushtuan 10 mijë paund dhe u siguruan falë një fondi “Hope 4 Harmonie fund”.

 

Share With:
Translate »
878 Views