Zgjohet somnabul, 4-vjeçari gjendet i vdekur në ballkonin e fqinjit

Një nënë nga rajoni Krasnoyarsk në Rusi u ul të flinte së bashku me djalin e saj Bogdan, por kur u zgjua në orën 6 të mëngjesit ajo nuk e sheh në shtrat dhe del e kërkon në mes të acarit që bënte jashtë.

Në verë, djali ishte larguar disa herë jashtë shtëpisë së tij gjatë natës pasi vuante nga ecjet somnambul në gjumë.

Djali u zgjua dhe arriti të dilte nga shtëpia e tij në fshatin Yaga në rrethin Uzhursky të rajonit Krasnoyarsk.

Temperatura jashtë ishte -20C, dhe ai kishte veshur vetëm rrobat
e gjumit.

Nëna e tij Maria pa gjurmët e tij në dëborë të cilat shkonin deri në shtëpinë e një fqinji.

Tragjikisht, ajo gjeti trupin e pajetë të djalit të saj në verandën e fqinjit.

Ai kishte ngrirë deri në vdekje.

Një hetim është nisur për vdekjen e tij tragjike.

Share With:
Translate »
738 Views