13-vjeçarja përdhunohet nga kolegu i babait, i nevojitet leje për të abortuar

Prindërit e një vajze 13-vjecare janë përballur me një sfidë të fortë në jetën e tyre. Adoleshentja u përdhunua nga kolegu i punës i babait të saj dhe tani duhet që të abortojë fëmijën që mabn.

Shtatzënia e saj u zbulua pasi prindërit e dërguan në spital për një mjekim rreth obezitetit. Tani ajo është 30-javëshe shtatzënë dhe duket të marrë leje nga gjykata Indiane pasi nuk lejohet që të abortojë.

Sipas ligjeve, deri në 20 javë janë të lejueshme pasi rrezikohet jeta e nënës. Sipas autoriteteve, personi që e sulmoi seksualisht është arrestuar dhe do dënohet.

Identitetet nuk janë zbuluar për çështje privatësie. /Ora News

Share With:
Translate »
840 Views