8-vjeçari që i “rrëmben” vëmendjen Trump, përpiqet disa herë ta përqafojë

Një vogëlush 8-vjeçar ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, kur presidenti amerian Donald Trump po firmoste aktin “Right to Try”.

Jordan McLinn u përpoq t’i jepte një përqafim presidentit Trump.

Ndërsa ai mori një përqafim dhe një puthje në balla nga kreu i Shtëpisë së Bardhë, pas përpjkejeve të herë pas hershme për të tërhequr vëmendjen e presidentit.

Vogëlushi  8-vjeçar ndihmoi në inspirimin e legjislacionit federal në nismën “Right to Try” .

Share With:
Translate »
690 Views