8-vjeçari sulmohet nga peshkaqeni në Bahamas

Ky është momenti shokues ku një peshkaqen, pavarësisht se mendohej si paqësor, sulmoi një 8-vjeçar, duke e kafshuar në shpinë.

Asher Jones po notonte me peshkaqenin ‘nurse’ si pjesë e një eskursioni të  organizuar nga Ezuma Cays në Bahama kur një nga predatorët e sulmoi.

Babai i djalit, Jeremi, pa peshkaqenin dhe e tërhoqi djalin duke e hequr nga uji. Pavarësisht se peshkaqeni ‘nurse’ nuk konsiderohet i rrrezikshëm për njerëzit, edhe mund të kafshojë. Në fillim i riu mendoi se gjatë sulmit ishte thjesht babai i tij, i cili po sorallatej gjatë ujit, shkruan Daily Mail.

Por Asher, i cili jeton në Sandy të Utah në SHBA, qindra milje nga oqeani më i afërt mendoi se po vdiste gjatë sulmit.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

 

Share With:
Translate »
613 Views