Adoleshentes i vrasin nënën para syve

Një grua gjeti vdekjen pasi u qëllua me një plumb pas qafe brenda automjetit të saj.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Newsport Shropshire të Anglisë, ndërsa këtë të martë mediat kanë publikuar detaje mbi ngjarjen e rëndë.

Gruaja, e identifikuar si Cheryl Hooper, 51-vjeç, ndodhej brenda makinës së saj Range Rover përballë shtëpisë ku banonte, kur u qëllua për vdekje. Gjithçka ndodhi ndërkohë që vajza e saj 14-vjeçare e ulur në sediljen e pasme ulërinte: “Mami është qëlluar, mami im ka vdekur”. Fqinjët të cilët dëgjuan të shtënat vrapuan për t’i ardhur gruas në ndihmë, por 51-vjeçarja nuk mundi të shpëtonte.

Dëshmitarët i thanë policisë se pasi kishin dëgjuar të shtënat dhe ulërimat e vajzës kishin parë një automjet të largohet nga skena e krimit me shpejtësi.

Autori i kësaj ngjarjeje të rëndë dyshohet të jetë një 45-vjeçar, identiteti i të cilit nuk dihet, ashtu sikurse lidhja që kishte me gruan. Ai u arrestua pasi u gjet në një fermë të largët me plagë në trup, ndërsa arma e krimit ndodhej në afërsi. 45-vjeçari dyshohet se pasi qëlloi gruan tentoi të vetëvritej. Shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë mbeten ende mister.

Fqinjët thanë për mediat vendase se gruaja ishte zhvendosur me banim në këtë zonë disa javë më parë pasi përndiqej nga një person.

Share With:
Translate »
855 Views