Aksident i rëndë në Durrës, 2 të vdekur, 1 fëmijë i plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në askin rrugor Kavajë-Durrës. Mësohet se një makinë ka përplasur kalimtarët dhe dyshohet për 2 të vdekur dhe 1 fëmijë ka mbetur i plagosur. Fëmija është dërguar në gjendje të rëndë në spitalin e Durrësit.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Mali i Robit, pranë qytetit të Kavajës, ku makina ka përplasur këmbësorët në anë të rrugës. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe e makinës dhe lagështira në rrugë.

Policia në vendgjarje po vijon hetimet.

Share With:
Translate »
708 Views