Alayah, vajza 2-vjeçare e Fjolla Morinës po merr mësimet e para, madje në anglisht

Është vetëm dy vjeç, por kjo nuk e pengon aspask të fillojë të marrë mësimet te para të shkronjave dhe numrave. Alayah, vajza e dytë e këngëtares kosovare Fjolla Morina shfaqet shpesh në storyt e së ëmës duke zbukuruar jo vetëm ditën e kësaj të fundit, por edhe tonën. Vogëlushja bjonde me sy bojëqielli, duket se sapo ka filluar të flasë dhe është aq e aftë në gjuhën angleze, në shqiptimin e numrave apo shkronjave. Bravo mami Fjolla që e rrit me këtë frymë vajzën, nësë vazhdon kështu, e ardhmja e saj padyshim do të jetë e ndritur.

Share With:
Translate »
949 Views