Anne Hathaway do të jetë Barbi e re

Anne Hathaway do të jetë fytyra e kukullës Barbi, në filmin e ri aksion të shtëpisë diskografike Sony, që do të dalë në kinema më 8 maj 2020.

Projekti duhet të jetë gati deri në gusht 2018, por prodhimi sapo ka njoftuar se është shumë vonë për realizimin e tij.

Aktorja shprehet e emocionuar që do t’i japë jetë asaj që ishte lodra e preferuar e saj në fëmijëri.

Barbi, e cila për një kohë të gjatë nuk ishte vetëm një kukull për vajzat e vogla, por edhe një model për të ndjekur për bukurinë, është një nga lodrat më të suksesshme në histori. Bjondia e famshme e shtëpisë Mattel u nxor në treg më 9 mars 1959 dhe që atëherë ka arritur qëllime rekord, duke u bërë kukulla më e shitur në botë.

Një rol që tani do t’i takojë ish-protagonistes së “Diavolo vesete Prada”, për ta sjellë në ekranin e madh. Fat të mbarë, Anne!

 

Share With:
Translate »
929 Views