Arrestohen 4 persona për abuzim seksual me adoleshenten

Policia në qytetin jugor indian të Bangalore ka arrestuar katër burra si bandë e përdhunimit të një vajze 17-vjeçare.

Vajza thuhet se u mbajt në një dhomë hoteli dhe u përdhunua vazhdimisht gjatë një periudhe prej 10 ditësh.

Të katër burrat janë dërguar në paraburgim gjyqësor. Menaxheri i hotelit është një nga të akuzuarit.

Policia tha për BBC se një tjetër i akuzuar ishte një mik i vajzës që e çoi në hotel me “pretekstin e pjesëmarrjes në një parti”.

Vajza besohet të ketë lënë shtëpinë më 26 tetor. Prindërit e saj e raportuan të zhdukur më 30 tetor.

Policia tha se ata gjithashtu kanë regjistruar një rast të përdhunimit dhe rrëmbimit nën Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijëve Kundër Seksit, sepse vajza është e mitur.

Share With:
Translate »
683 Views