Babai vret fëmijët dhe më pas veten, policia i gjen nëpër shtretër

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Rockford, SHBA, ku një person ka vrarë dy djemtë e tij të mitur dhe më pas veten.

Profesori i një universiteti dhe dy fëmijët 14 dhe 12 vjeç u gjetën të vrarë nëpër krevatët e tyre.

58-vjeçari,Peter S. Ruckman, ishte pedagog në Rock Valley College dhe Northern Illinois University. Rock Valle ka reaguar duke thënë se ai ka qenë pedagog që prej viti 1998 në atë universitet. Policia ka reaguar duke thënë se vrasjet kanë ndodhur rreth orë 10:35 të ditës së dielë ndërkohëqë vendimi përfundimtar në lidhje me testet toksike do të jepet brenda tri javësh.

Share With:
Translate »
632 Views