Benetton kritikohet rëndë për këtë fotografi, çfarë nuk shkon?

Benetton ka publikuar një fotografi të tre djemve ku tregon koleksionin e ri SS17, por të gjithë kanë kritikuar përshkrimin.

“Na vjen keq, vajzat nuk lejohen!,” – shkruhej në postimin në Instagram.

Pas kësaj, pati komente shumë negative ku i kërkojnë markës që të kërkojë falje pasi kanë bërë diferencim gjinor.

Marka sqaroi se nuk kishte këtë qëllim dhe kërkoi ndjesë për përdorimin e fjalës së gabuar dhe për kritikat e audiencës.

Sorry ladies. Girls not allowed! #SS17 #Benetton #kids

A post shared by United Colors of Benetton (@benetton) on

Share With:
Translate »
873 Views