E humbi një dashuri, por Tinka edhe pse e zhytur në zi, po mbron me kthetra tjetën

Bashkë me dhimbjen e humbjes së djalit të vetëm dhe me rrobat e zeza, Tinka Kurti u nis drejt Kryeministrisë pasditen e sotme për të qenë pjesë e takimit, në të cilin Kryeministri Rama prezantoi projektin e ri të Teatrit Kombëtar. Në një foto të shkrepur drejt të pranishmëve, dallohet artistja e madhe, së cilës dikush ia ka kapur të dyja duart dhe diçka po bisedojnë.


Njërën dashuri e humbi kur humbi të birin, ama nuk ka ndërmend të lërë pas dore teatrin e saj, mbi skenën e së cilit është ngjitur kushedi se sa herë, e ne urojmë të ngjitet dhe në të rejat që do bëhen. TIP

Share With:
Translate »
659 Views