E pabesueshme/ Atletja 5-muajshe shtatzënë vrapon 800 metra

Ndonëse 5 muajshe shtatzënë, atletja amerikane  Alysia Montano ka arritur që të vrapojë 800 metra në garën e vrapit USA Track dhe Field Championships.31-vjeçarja pavarësisht se nuk arriti që të fitojë garën shënoi në mënyrë të shkëlqyer dy xhiro. Ajo mbaroi garën vetëm 19 sekonda pas fituesit dhe shënuar një kohë prej 2 minuta dhe 21.40 sekonda. Nuk është hera parë që atletja, e cila është në  pritje të fëmijës së saj të dytë, konkurron shtatzënë.Alysia Montano bëri të njëjtën gjë edhe në vitin 2014, ku garoi  në muajin e 8 të shtatzënisë. Edhe atë kohë ajo e përfundoi garën në 11 sekonda më vonë.

Share With:
Translate »
706 Views