E pazakontë, gruaja lind binjakë me baballarë të ndryshëm

Një vajzë braziliane ka sjellë në jetë binjakë me baballarë të ndryshëm pasi kreu marrëdhënie seksuale me dy burra në të njëjtën ditë. Vajza 19 vjeçare nga Brazili shpjegoi se bëri një test të atësisë sepse donte të konfirmonte se kush ishte babai i djemve të saj

Nëna e re kishte vendosur të bënte testin sepse pas tetë muajsh kishte dyshime se kush ishte babai. 19-vjeçarja mori ADN-në nga personi që mendonte se ishte babai i djemve, por pas dy testeve, rezultatet dolën pozitive vetëm për njërin prej binjakëve, raportojnë mediat e huaja.

The 19-year-old, from Minerios in Goias, Brazil, who asked to remain anonymous, explained that she took a paternity test as she wanted to confirm who the father was. She had decided to get the test done as after eight months, she had doubts about who the father was. Pictured: The twins

Më pas asaj iu kujtua se kishte bërë seks me një burrë tjetër në të njëjtën ditë dhe kur personi i dytë bëri një test, ai tregoi se ishte babai i binjakut të dytë. Mjeku Túlio Franco shpjegoi se fekondimi në vezë të ndryshme ndodhi brenda pak orësh midis njërës dhe tjetrës.

Fenomeni njihet shkencërisht si superfekundacion heteroparental. Sipas mjekut, ky është një fenomen jashtëzakonisht i rrallë dhe është rasti i 20-të që ka ndodhur në botë. Mediat lokale raportuan se fëmijët tani janë 16 muajsh, por Dr Franco foli për rastin vetëm këtë javë.

The 19-year-old collected DNA from the person who she thought was the father but claimed that after two tests, the results only came back positive for one of the twins. After the second test, she had a realisation that she had sex with a different man on that same day and claimed that after he took the test, it was positive that he was the second twin's father. Pictured: The twins

Kjo shtatzëni ndodh kur dy vezë nga e njëjta grua fekondohen nga burra të ndryshëm. Në këtë rast, materiali gjenetik i prindërve është i ndryshëm dhe vezët e nënës gjithashtu. Foshnjat zhvillohen së bashku në të njëjtën shtatzëni, por secili në placentën e vet”, shpjegoi doktori.

Share With:
Translate »
48 Views