Edhe një fëmijë 8 vjeç i plagosur në Vlorë

Detaje të reja vinë nga ngjarja që tronditi Vlorën, ku tre persona u plagosën pas të shtënave me automatik, midis tyre dhe një fëmijë 8 vjeç. Të plagosurit janë : Ferdinand Llanaj dhe D.Begaj. Të plagosurit ndodhen në sallë operacioni në rrezik për jetën. Njoftimi zyrtar i Policisë Më datë 01.10.2017, rreth orës 09: 35, në rrugën Transballkanike, pranë një karburanti, nga persona ende të pa identifikuar është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti ”Mercedes Benz” me targa VL 63 68 C. Nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur të plagosur shetasit D.B., 50 vjeç dhe F.Ll., 39 vjeç Të dëmtuarit janë transportuar menjëherë për të marrë ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Vlorë. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë sëbashku me grupin hetimor ku po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli në të gjitha kryqëzimet kryesore dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Share With:
Translate »
869 Views