Gjyshi rreh brutalisht mbesën për radhën e çajit | Video

Një burrë i moshuar është kapur në kamera duke goditur mbesën e tij pasi ajo nuk e lejoi atë të zinte radhën i pari në një dyqan çaji në Kinë.

Pasi arkëtari refuzoi t’i shërbejë së pari, vajza këmbënguli në rresht dhe duke pritur kthimin e kusurit.

Sidoqoftë, gjyshi e mori atë si një shenjë mosrespektimi dhe besonte se vajza ishte keqbërëse.

Videoja më pas tregon gjyshin duke goditur në mënyrë të përsëritur në pjesën e pasme të kokës së vajzës ndërsa bërtiste para klientëve në dyqanin e çajit në qytetin e Yiwu, provincën Zhejiang.

Më pas, ai tërhoqi vajzën me dhunë nga turma.

‘Gjyshi këmbënguli se lënia e radhës do t’i shpëtonte shumë kohë,’ tha një punëtor.

“Por mbesa refuzoi dhe vazhdoi të debatonte me të,” tha ai. “Pastaj filloi të godasë vajzën keqas”.

Dëshmitarët u përpoqën ta bindnin arkëtarin të lejonte që çifti të merrte pijen të parët.

Incidenti ka ndezur protestë në internet, ku përdoruesit e rrjetit kanë kritikuar gjyshin si krejtësisht i paarsyeshëm dhe një kujdestar i tmerrshëm.

“Si mund të vendosni një shembull të mirë për nipërit tuaj kur silleni kështu?’, pyeti dikush.

Share With:
Translate »
559 Views