Gruaja vret bashkëshortin në gjumë me ujë të valuar, pasi zbulon se ka përdhunuar fëmijët

Një grua 50-vjeçare në Liverpool ka vrarë bashkëshortin e saj me ujë të valuar pas ka zbuluar se ky i fundit ka abuzuar ndaj dy fëmijëve të tyre.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2020 po motive i ngjarjes u zbulua vetëm në fund të procesit gjyqësor.

Gjyqtari e dënoi atë me dënim të përjetshëm.

I moshuari 80-vjeçar ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë me djegie në më shumë se një të tretën e trupit, por pas një muaji operacionesh dhe disa operacionesh ai kishte vdekur në spitalin Whiston.

Sipas mbrojtësit të gruas, gjesti duhet vlerësuar si vrasje nga pakujdesia dhe jo vullnetare sepse u shkaktua nga humbja e kontrollit për shkak të abuzimeve që do të shfaqeshin gjatë verës së vitit 2020.

Elementët e rinj mund ta bëjnë gjyqtarin të rishikojë dënim

Share With:
Translate »
80 Views