I riu shqiptar humb jetën duke shpëtuar një fëmijë në det, djalë i vetëm i familjesën

Ai shkoi në Greqi për të pushuar, por ndodhi tragjedia.  22 vjeçari shqiptar Burhan Latifi nga fshati Araçinovës në Maqedoni, u nda nga jeta pak ditë më parë në plazhet e Greqisë .  Tragjedia ndodhi kur një fëmijë kërkoi ndihmë teksa nuk po ju shpetonte dot dallgëve në det. I pari që e ndihmoi ishte Burhani, por për fat të keq, ai nuk arriti të shpëtojë veten dhe iku nga kjo botë pak minuta pasi trupi i tij u nxor nga deti. Burhani ishte djali i vetëm i familjes Latifi, shkruajnë mediat vendase.

Share With:
Translate »
890 Views