Ja cilat janë personazhet që na vërtetojnë se bukuria është e trashëgueshme

Gjenetika nuk gabon kurrë. Që kur, Çarls Darvini, zbuloi shkencën që qëndron pas evolucionit dhe na dha bazën se si gjenetika mund të funksionojë, ne jemi fokusuar të gjejmë se çfarë është pikërisht ajo që fsheh ADN-ja jonë prej nesh.

Një gjë që ne e dimë është se tipare të caktuara, si duket, mund të kalohen nga një prind për fëmijën e tyre. Nëse nuk jeni të bindur se kjo është një gjë e vërtetë, hidhni një sy këtyre personazheve me prindërit ose pasardhësit e tyre. Disa prej tyre duken pothuajse si binjakë identikë.

Reese Witherspoon dhe Ava Phillippe

Demi Moore dhe Rummer Willis

Cindy Crawford dhe Kaia Gerber

Shiloh Jolie- Pitt dhe Brangelina

Clint Eastwood dhe Scott Eastwood

Zoe Kravitz dhe Lisa Bonet

David Beckham dhe Brooklyn Beckham

Goldie Hawn dhe Kate Hudson

 

Share With:
Translate »
579 Views