Ja si duket sot vogëlushi që përloti botën!

Ende ka jetë, ende ka shpresë… Omran, vogëlushi nga Alepo disa muaj më parë përloti botën kur fotoja e tij i mbuluar me gjak pas një sulmi me bombë u shpërnda në të gjithë globin.

Sot ai jeton me familjen e tij, në Alepo pas tmerrit që ka përjetuar ai shfaqet në foto i buzëqeshur dhe me dy gishtat e lirisë lart.

Share With:
Translate »
853 Views