Kjo është adoleshentja më e fortë në botë

Një vajzë 16 -vjeçare nga Kalifornia  është quajtur si adoleshentja  më e fortë në botë pasi çdo ditë i nënshtrohet një stërvitje shumë intensive për të pasur këtë trup. Gjimnastikja eksperte e ushtrimeve më të pabesueshme që keni ndonjëherë, quhet Demi Bagby.

Ajo poston çdo ditë në Instagramin e saj  ku ka rreth 381 mijë ndjekës, foto dhe video nga stërvitja e saj e jashtëzakonshme.

Por pas stërvitjeve të saj dhe pasionit të saj për body building fshihet një sekret. Në vitin 2014 Demi pësoi një aksident të tmerrshëm ku thyen shpinën pas një performance si nxitëse tifozësh. Pas 3 muajve e paralizuar, 16-vjeçarja arriti të ngrihej sërish në këmbë falë forces dhe stërvitjes  së përditshme.

Share With:
Translate »
737 Views