Lajmi për tërmetin e fuqishëm në mesnatë trondit shqiptarët, flet vetë Rama

Në rrjetet sociale, po qarkullon me shpejtësi të madhe një lajm që në orën 23:30 do të ketë një tërmet të shkallës 6, që do të ishte fatal për vendin tonë.

në rrethet e Tiranës, Durrësit, dhe Elbasanit janë në panik, pasi edhe nga media të shumta ka pasur paralajmërime të këtij lloji.

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në facebook, duke qetësuar situatën e duke thënë se ai është një lajm i rremë.

“KY ESHTE NJE FAKENEËS KRIMINAL PER TE PERHAPUR PANIK DHE ÇDO IDIOT QE SHKRUAN PER PARASHIKIME TERMETESH THJESHT DUHET NEVERITUR😡”-shkruan Rama./

Share With:
Translate »
561 Views