Leopardi “mik” i paftuar në një shkollë, sulmon një nxënës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Indi, ku një leopard është futur në një shkollë dhe ka sulmuar një nxënës.

Mediat e huaja bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në qytetin verior indian Aligarh, pasi hyri në një shkollë dhe sulmoi një nxënës.

Ndërkaq nxënësi ka bërë me dije se sapo ka parë praninë e kafshës në klasë është larguar duke pësuar vetëm lëndime të vogla.

Ndërkohë me ndërhyrjen e autoriteteve leopardi është nxjerrë jashtë pas 11 orës

Share With:
Translate »
147 Views