Lindi foshnjën në tualetin e avionit falë ndihmës së stjuardesës heroinë!

ë fundmi një stjuardesë ‘u hodh’ në aksion pasi një pasagjere pati një lindje të hershme dhe të papritur gjatë një fluturimi nga Denver në Orlando. “Fëmija nuk mund të priste,”- tha ‘Frontier Airlines’ në një deklaratë në Facebook. Për fat të mirë, stjuardesa Diana Giraldo qëndroi e qetë pasi ndihmoi nënën në tualetin e pasmë dhe ndihmoi në kryerjen e detyrës heroike të lindjes së foshnjës gjatë fluturimit, sipas linjës ajrore. Kapiteni Nye tha se:

Kjo ishte një punë e kryer mirë dhe isha i lumtur që i pashë të gjithë duke punuar së bashku për të sjellë me sukses një të porsalindur në një avion.

Më pas, aeroplani u devijua në aeroportin Pensacola në Florida, ku nëna dhe foshnja u pritën nga mjekët ndihmës. Nye vijoi duke thënë se:

I gjithë ekuipazhi me të vërtetë bëri një punë të shkëlqyer. I transferova kontrolloret dhe detyrat e fluturimit tek oficeri im i parë ndërsa koordinoja diversionin.

Ndërkaq, linja ajrore zbuloi se emri i dytë i të porsalindurit është Sky sepse ka lindur në bishtin e avionit. Postimi ka ngjallur një lumë komentesh nga përdoruesit e mediave sociale, të cilët shprehnin urimet për atë që kishte ndodhur. Një komentues shkroi se:

Kjo është e mrekullueshme! Çfarë bekimi që shkoi mirë. Urime për të gjithë të përfshirët! Punë e bukur.

 

Share With:
Translate »
32 Views