Lindi vajzë por deshi djalë, burri i djeg trupin me acid bashkëshortes

Një burrë i ka hedhur acid në fytyrë bashkëshortes së tij ndërsa flinte gjumë për shkak se ajo solli në jetë një vajzë dhe jo djalë.

Farah u dogj rëndë nga acidi që bashkëshorti, Bhura i hodhi në fytyrë të hënën.

Ai e akuzoi 25 vjeçaren për mos përmbushjen e kërkesave të tij të prikës dhe se nuk i dha një fëmijë mashkull.

Ngjarja ndodhi në qytetin Moradabad pranë Nju Delhi.

Farah u dërgua në spital në gjendje të rëndë, me djegie në fytyrë, duar dhe bark.

Motra e saj Nusrat Jah tha se ata ishin të martuar prej 8 vitesh, po filluan të kishin debate vitin e kaluar kur 32 vjeçari i këkoi një prikë.

Ajo tha se lindja e vajzës së dytë vetëm pak kohë më parë ishte për sulmin me acidit.

Share With:
Translate »
713 Views