Luftojeni kollën tek fëmijët me banane!

Kremi i bananeve është një ilaç i shkëlqyeshëm kundër kollës dhe i provuar në trajtimin e kollës së vazhdueshme dhe bronkitit. Kjo është veçanërisht e efektshme për fëmijët, por edhe për të rriturit. E shijshme, e shëndetshme dhe shumë ushqyese.

 Nëse fëmija juaj është i sëmurë dhe me kollë, duhet të përpiqeni ta bëni këtë krem ​​të mrekullueshëm! Është shumë e lehtë për t’u përgatitur.

Përbërësit:

– 2 banane të pjekura.
– 2 lugë sheqer ose mjaltë nëse dëshironi (nëse shtoni mjaltë, duhet të shtohet kur përzierja të ftohet pak).
– 400 ml ujë të valuar

Përgatitja:
Qeroni bananet dhe i shtoni në një tenxhere me ujë të valuar. I shtoni sheqerin dhe e trazoni mirë. Lëreni të ziejnë për 30 minuta derisa masa të trashet. Më pas, e lini të ftohet dhe e ruani masën në kavanoza qelqi.

Për disa ditë kollitja ndalon. Nuk keni nevojë për medikamente të shtrenjta.

Share With:
Translate »
1697 Views